Член правління "Біоенергетичної асоціації України" Костянтин Богатов у своєму інтерв'ю БІЗНЕСу розповів про реальні проблеми сектору альтернативного теплопостачання, які наразі не дозволяють Україні повністю реалізувати свій потенціал альтернативного палива.

Сьогодні, незважаючи на багато гучних заяв і інтерес суспільства, продовжує існувати велика проблема в різниці між декларуванням і реаліями того, що відбувається в секторі алтернативного теплопостачання.

Альтернативне тепло має наразі головну проблему - це питання тарифу. Утворення ціни впирається в систему «витрати плюс», згідно з якою, прибуток відповідає рівню собівартості плюс 6%. При вартості капіталу від 15% такі умови не дають повернути вартість капіталу, і підвищувати собівартість стає дуже вигідно. Поки не зміниться ця система, у нас в країні не відбудеться ніяких зрушень.

 Ще одна проблема - доступ до споживача. Основні споживачі газу - великі комунальні теплопостачаючі підприємства. Це монополіст, який тримає на собі споживачів, і, щоб дотягнутися до споживача і продати їм наше тепло, потрібно пройти через Теплокомуненерго, а воно вкрай не зацікавлене в цьому. Це їх закони, їх ринок, яким вони не мають наміру ділитися, адже перевага віддається тому, хто запропонує дешевше, незалежно від влади.

Титанічними зусиллями за два роки вже зроблено досить багато. Зараз підготовлено кілька фундаментальних законопроектів. Якщо вони пройдуть і Кабінет Міністрів напише інструкції, ми зробимо суттєвий ривок на шляху до енергоефективності.