Експерт БАУ Вячеслав Антоненко взяв участь у 6-му Азіатсько -Тихоокеанському саміті та Виставці з біоенергетики, 15-18 серпня 2019 р. в Гуанчжоу, Китай, з доповіддю про тенденції розвитку біоенергетики в Україні. 

Відповідно до 13-ї п'ятирічки Китаю, річне споживання біомаси до 2020 року буде еквівалентним 58 млн. т у.п. Для порівняння річне споживання біомаси в Україні в 2017 році було 4,4 млн. т у.п.

Спікери саміту тримали у фокусі питання використання сільськогосподарської біомаси: соломи, стебел кукурудзи, лушпиння тощо, для потреб енергетики. Це питання є актуальним і для умов України.

На виставці, серед іншого, було представлено:

 • широкий спектр обладнання для використання сільськогосподарської біомаси: брикетно-пелетні машини та млини, парові котли, міні-ТЕЦ, газифікатори, біогазові установки;
 • технологія утилізації курячого гною з одержанням високоякісного органічного добрива та біогазу та інше.
Презентація "Розвиток біоенергетики в Україні". Вячеслав Антоненко, Георгій Гелетуха, 6-й Азіатсько -Тихоокеанському саміт та Виставка з біоенергетики, 16-18 серпня 2019 р., Гуанчжоу, Китай (англійською)

Хорватська компанія Đuro Đaković Termoenergetska postrojenja d.o.o. стала Срібним Спонсором конференції "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2019", яка відбудеться 24-25 вересня 2019 р. у м. Київ, Україна.

Компанія Đuro Đaković Termoenergetska postrojenja d.o.o. (ĐĐ TEP Ltd.)  має 90-річний досвід у виробництві котельних установок для всіх видів палива.

ĐĐ TEP прагне до екологічно чистого виробництво енергії з біомаси, розробляє та встановлює "під ключ" біомасові ТЕЦ (потужністю від 2 МВт), котельні, електростанції та  парогенератори, що використовують скидне тепло та виробляють пар, який використовують для приводу газових турбін малого або середнього розміру в промисловості.

Компанія ĐĐ TEP на сьогодні є лідером в Європі у виробництві деталей під тиском та комплектуючих для котлів.

Більше інформації про компанію ĐĐ TEP Ltd. читайте на сайті: www.ddtep.hr

Детальніше про Cпонсорство Ви можете переглянути http://www.ddtep.hr або на сайті конференції: www.UABioConf.org

Реєстуйтесь на Конференцію: https://goo.gl/SUGdrN
Детальніше про Конференцію: http://uabioconf.org/

20 серпня представники Біоенергетичної асоціації України відвідали ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» у м. Боярка та дізнались, що:

 • рубка головного користування виконується для сосни, у районі дослідної станції, у віці 101 рік;
 • природні умови (вологість та ґрунт) у Київській області більш сприятливі для вирощування сосен ніж листяних порід дерев;
 • наразі процедура погодження вибіркової рубки від моменту фіксації всихання (наприклад внаслідок лісних шкідників типу жука короїда) до безпосередньої рубки хворого дерева займає до 2 місяців; 
 • якщо санітарна рубка повинна виконатись для площі >1 га, то потрібно проходити процедуру ОВД (оцінка впливу на довкілля), яка може тривати 6-8 місяців;
 • з 1 січня 2019 року в Україні для державних лісгоспів (73% лісів України) введено електронний облік деревини. Це означає, що на кожному дереві, яке вивозиться з лісу має бути бірка (див фото нижче) з номером, по якому на сайті ДП "ЛІАЦ" можна переглянути інформацію про власника, сорт, породу, довжину, об'єм та діаметр дерева.

Ми раді представити Програму 15-ї щорічної конференції "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ", що відбудеться 24-25 вересня 2019 р., в Premier Palace Hotel в м. Києві.

Цього року в програмі:

 • Церемонія публічного представлення громадської спілки "Global 100RE Ukraine"
 • Секція "Фінансування біоенергетичних проектів"
 • Секція "Виробництво теплової і електричної енергії з твердої біомаси"
 • Секція "Біогаз, біометан"
 • Секція "Використання побутових відходів для виробництва теплової та електричної енергії"
 • Секція "Ресурси біомаси: використання та перспективи"

ПРОГРАМА 2019

Шість експертів Біоенергетичної асоціації України взяли участь в виконанні проекту TNA.  

Проект TNA – ряд заходів спрямованих на визначення та вибір екологічно чистих технологій з метою скорочення викидів CO(пом'якшення наслідків зміни клімату) і/або зниження уразливості до зміни клімату (адаптація). Заходи проводяться країнами з залученням громадськості. 

Період виконання проекту в Україні: 2018-2020 рр.
Координатор  проекту в Україні: Департамент з питань змін клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України.
Охоплення всього проекту: 70 країн
Тривалість всього проекту: 2005-2020 рр
Бюджет: 20 млн USD
Виконавчий партнер: GEF через Данській технологічний інститут (UNEP DTU Partnership)

Виконаний TNA свідчить, що в країні проведено стандартизований аналіз ситуації і обрані технології заслуговують на зовнішні інвестиції з боку міжнародних організацій та країн донорів. 

В рамках початкового етапу проекту визначено пріоритетні технології скорочення викидів парникових газів в Україні у сільському господарстві та у сфері поводження з відходами. За результатами оцінювання, найактуальніші для використання в Україні технології: 

16-18 липня у Брюсселі відбулася заключна зустріч консорціуму проекту uP_running «Стале використання деревної біомаси від обрізки та викорчовування багаторічних аграрних насаджень», на якій було підведено підсумки майже чотирирічної діяльності 11 компаній-членів консорціуму із 7 Європейських країн, включаючи Україну.

Метою проекту uP_running, що проводив свою діяльність в Україні, Іспанії, Італії, Греції, Хорватії, Франції та Португалії було «розблокувати» потужний потенціал відходів деревної біомаси, що утворюються під час обрізки та викорчовування плантацій багаторічних сільськогосподарських насаджень (ОВСН), та стимулювати їх стале використання як енергетичної сировини.

Нижче представлено основні напрацювання проекту uP_running.

Шановні майбутні учасники Міжнародної конференції «Енергія із біомаси 2019»!

З приємністю повідомляємо, що у зв’язку із підтримкою конференції проектом ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» в цьому році буде змінено місце її проведення.

Нова локація: Premier Palace Hotel - єдиний готель Києва з більш ніж віковою історією. Сподіваємося, що проведення конференції у нових, сучасних та зручних залах готелю, що розташований у самому серці культурного та ділового життя Києва, допоможе підвищити її статус, а її учасникам налагодити співпрацю з ключовими гравцями українського та світового секторів біоенергетики.

Увага! Готель Premier Palace Hotel пропонує спеціальні умови на проживання для учасників конференції "Енергія з біомаси 2019". Отримати 20% знижки на бронювання номерів ви можете, звернувшись до відділу бронювання готелю на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Всю інформацію щодо участі у 15 Міжнародній конференції «Енергія із біомаси» Ви можете знайти на сайті: uabioconf.org

Перспективи встановлення балансуючих потужностей обговорили на круглому столі «Інвестиційна привабливість балансування ВДЕ в Україні», 23 липня 2019 року.

 Основні тези:

 • Нові балансуючі потужності будуть проходити конкурсний відбір відповідно до розробленої Міненерговугілля процедури (днями буде доступно на сайті Міненерговугілля ); виграє конкурс той, хто дешевше та задовольняє технічним вимогам до балансування за різними групами балансування;
 • ДП «НЕК «Укренерго»: «500 МВт нових балансуючих потужностей на природному газі мають бути побудовані вже у 2020 р». ;
 • Погляди компанії WARTSILA – виробник високоманеврених газових блоків на основі газопоршневих двигунів (ГПД) – найкраще балансувати комбінацією різних технологій: акумулятори, ГПД, парогазові установки (ПГУ), системи розумного керування попитом.

Що краще використати для балансування енергосистеми в Україні?

Біоенергетична асоціація України разом із асоціаціями, що об'єднують провідних виробників електроенергії з ВДЕ, звернулись до Президента України Володимира Зеленського з приводу негативної ситуації, яка склалася із оплатою придбаної електроенергії з альтернативних джерел за "зеленим" тарифом.

Причиною стало рішення Окружного адміністративного суду міста Києва за заявою про забезпечення позову ПАТ «Нікопольський завод феросплавів» до НКРЕКП у справі № 640/11330/19 про визнання протиправними та скасування низки постанов НКРЕКП. Зокрема, була зупинена дія постанови НКРЕКП від 07 червня 2019 року №955 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» на II півріччя 2019 року».

В результаті, ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО», що здійснює виплати ДП «Гарантований покупець» за придбану електроенергію з альтернативних джерел за «зеленим» тарифом повідомило, що таке рішення суду унеможливлює оплату ним послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. Тобто, ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» не може здійснювати оплату придбаної електроенергії з альтернативних джерел за «зеленим» тарифом у її виробників, хоча це гарантовано на законодавчому рівні та відповідно до укладених договорів.

Асоціації зазначають:

"В галузь відновлюваної енергетики за останні 5 років вкладено 2,5 млрд євро. Спорудження більшості об’єктів відновлюваної енергетики відбувалось за рахунок кредитних коштів вітчизняних чи міжнародних фінансових установ. Призупинення чи затримка з боку ДП «Гарантований покупець» оплати придбаної за “зеленим” тарифом електроенергії призведе до зупинки будівництва нових об’єктів та порушення зобов’язань перед фінансовими установами. Це нанесе значну шкоду інвестиційній привабливості України та заморозить розвиток галузі відновлюваної енергетики, що призведе до зниження обсягу зовнішніх інвестицій в Україну та зниження темпів створення нових робочих місць для висококваліфікованих працівників в Україні".

Біоенергетична асоціація України стала однією з 15-ти профільних асоціацій України зі сфери енергетики, металургії, агросектору, водного господарства тощо, які підписали Меморандум про співпрацю в сфері екології. Підписання відбулось 12 липня 2019 року під час брифінгу «Екологічні маніпуляції: ціна для України», проведеного за ініціативи Професійної асоціації екологів України.