Запрошуємо Вас взяти участь в онлайн-опитуванні проєкту REGATRACE, партнером якого є Біоенергетична асоціація. Це займе менше 10 хвилин Вашого часу.

Що таке проєкт REGATRACE?

REGATRACE - це інноваційний проєкт, який фінансується Європейською Комісією в рамках програми досліджень та інновацій Горизонт 2020.

Мета REGATRACE: створити ефективну торговельну систему, засновану на виробництві та торгівлі біометаном/відновлюваними газами відповідно до системи гарантій Guarantees of Origin (GoO). Ця мета буде досягнута завдяки таким фундаментальним крокам:

 • Створення європейської системи GoO для біометану/відновлюваних газів;
 • Створення національних органів, які видають сертифікати GoO та інтеграція систем GoO від різних технологій відновлюваного газу з електричними та водневими системами GoO;
 • Запровадження комплексної оцінки та стратегії мобілізації сировини та технологічної синергії;
 • Підтримки розвитку ринку біометану;
 • Поширення результатів проєкту за межами країн, де вони реалізовувалися.

6 листопада у Міжнародному виставковому центрі в м. Києві в межах XII Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювана енергетика 2019» відбувся Всеукраїнський форум «Біоенергетичний день».

Організатори події: Біоенергетична асоціація України, ГС «Глобал 100РЕ Україна».

Серед ключових питань, які обговорювали учасники зустрічі були:

 • досвід розвитку біоенергетики в Україні;
 • законодавство та біоенергетичні технології.

Захід об’єднав найфаховіших представників галузі, і що важливо - був безкоштовним.

«Ми розуміємо, наскільки важливо сьогодні створювати такі відкриті і доступні експертні середовища, де є обмін думками та важливою інформацією щодо розвитку галузі серед науковців, представників бізнесу та громадськості», - прокоментував голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Планом робіт БАУ на 2019-2020 рр. передбачена підготовка пропозицій для нормативно-правового акту щодо надання державної підтримки та стимулювання вирощування енергетичних культур в Україні. Наразі експертами БАУ було створено робочу групу з державної підтримки вирощування енергетичних культур, здійснено аналіз міжнародного досвіду, проведено опитування між активними учасниками ринку, що мають досвід вирощування та використання енергетичних культур по оцінці існуючих бар’єрів, структуровано відповіді опитування та проведено робочу нараду.

Робоча нарада була проведена 5 листопада з метою врахування думки учасників українського ринку та розробки реальних пропозицій для надання державної підтримки. Серед учасників: представники компаній та організацій, що мають досвід вирощування та використання енергетичних культур, зокрема ТОВ "Салікс Енерджи", ТОВ "Югенергопромтранс", ТОВ "Енергетична верба", ТОВ "Екосолум", ІБКіЦБ НААН України, ТОВ "Інтубус". Учасники зустрічі надали власну оцінку існуючих на ринку бар’єрів та пропозиції щодо стимулювання вирощування енергетичних культур в Україні.

Протягом жовтня 2019 р. – січня 2020 р. AVEBIOM (Іспанська Біоенергетична Асоціація) і CIRCE (Центр досліджень ресурсів і споживання енергії, Іспанія) приймають заявки на супроводження нових «проектів-криголамів» з виробництва теплової енергії з агробіомаси (сільськогосподарських залишків, агропромислових відходів, енергетичних культур) установками до 1 МВт. Основні вимоги до проектів: орієнтація на використання сучасного енергоефективного обладнання, що забезпечує досягнення низьких рівнів емісії забруднюючих речовин, здатність проекту до повторення на інших об’єктах. Для подачі заявок звертайтеся до Біоенергетичної асоціації України (БАУ).

У рамках проекту AgroBioHeat Біоенергетична асоціація України надасть консультаційну підтримку відібраним проектам для забезпечення передумов їх успішної реалізації. AgroBioHeat сприятиме впровадженню систем виробництва теплової енергії з соломи, стебел та качанів кукурудзи, енергетичних культур та інших видів агробіомаси у комунальних установах та організаціях громад, сільськогосподарських підприємствах, фермерських господарствах, підприємствах переробної і харчової промисловості та інших об’єктах.

30 жовтня в Міжнародному Виставковому центрі у м. Києві відбувся Міжнародний Форум біоенергетичних технологій та альтернативної енергетики в агробізнесі "AgroEnergyDay" та Індивідуальні консультації (Метчмейкінг).

Організатори: ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» та Біоенергетична асоціація України.
За підтримки: ГС «Глобал 100РЕ Україна», Форум сталого агробізнесу SAF.

2-й Форум об'єднав більше 100 учасників та був присвячений широкому колу питань, що були об'єднані у 4 секції:

 1. Біоенергетичні проекти в аграрному секторі
 2. Біогазова енергетика: українські можливості, практичні кейси, сучасні технології
 3. Аграрна біомаса та пелетні технології
 4. Сонячна енергетика та енергоефективність в агробізнесі

У відкритті форуму прийняли участь Олег Коваль - генеральний директор ТОВ "Київський міський контрактовий ярмарок", що є організатором виставки AgroComplex 2019, Георгій Гелетуха голова правління ГС "Біоенергетична асоціація України", співорганізатор AgroEnergyDay 2019, Олександр Домбровський - голова правління ГС "Глобал 100РЕ Україна", Олена Ленська - заступник директора Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності України та Дмитро Мужук - комерційний директор групи компаній Котлозавод Kriger.

Серед учасників такі компанії та організації: Біоенергетична асоціація України, Держенергоефективноcті, Глобал 100РЕ Україна, Котлозавод Kriger, ЄБРР, PFAN, МХП Еко-Енерджи, Аккорд Лтд, Вольф Систем, Енвітек, Salix Energy, MBI Development та інші.

 

 Члени Правління ГС "Global 100RE Ukraine" провели прес-конференцію щодо поточної ситуації у секторі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та потенційних законодавчих змін в системі підтримки даної галузі. Учасники: Георгій Гелетуха, Руслана Лижичко, Олександр Домбовський, Андрій Конеченков, Олександр Рєпкін, Артем Семенишин, Олексій Корчміт, Людмила Циганок, Іван Лефторов.

Учасники платформи Глобал 100 РЕ Україна висловили глибоку стурбованість щодо положень проекту Закону №2236-2. Ретроспективні зміни до законодавства, що погіршують умови розвитку відновлюваної енергетики та обмежують права інвесторів неприпустимі.

 

Планом робіт БАУ на 2019-2020 рр. передбачена підготовка пропозицій для нормативно-правового акту щодо надання державної підтримки та стимулювання вирощування енергетичних культур в Україні. Наразі експертами БАУ здійснюється аналіз міжнародного досвіду підтримки вирощування енергетичних культур для виокремлення найкращих практик та оцінки можливостей їх застосування в умовах України.

З метою врахування думки учасників українського ринку та розробки реальних пропозицій для надання державної підтримки, звертаємося до всіх активних учасників ринку, що мають досвід вирощування та використання енергетичних культур, з проханням надати власну оцінку існуючих бар’єрів такій діяльності та пропозиції щодо стимулювання вирощування енергетичних культур в Україні. Для цього просимо до 22 жовтня 2019 року заповнити Опитувальну Форму у форматі .doc або Онлайн Опитувальну форму

Опис вакансії

Ми бачимо Україну, в якій енергетика — відновлювана, економічно вигідна та екологічно безпечна, а не шкодить планеті та є причиною трьох найбільших витрат України – витрат на закупівлю нафти, газу та вугілля – як це відбувається зараз.

Тому вже шість років ми об'єднуємо людей і компанії (у 2019 році ми маємо 42 члени: 27 компаній та 15 фіз. осіб), щоб крок за кроком збільшувати частку біоенергетики в Україні.

Біоенергетична асоціація України: розробляє та лобіює законодавство, що стимулює біоенергетику в Україні; готує аналітику, статті, презентації; бере участь в грантових проєктах ЄС, Horizon2020, ПРООН, USAID, ЄБРР; підвищує біоенергетичну грамотність населення з тем: зміни клімату, відновлюваних джерел енергії, біомаса, енергетика; організовує щорічну конференцію (300 учасників), тренінги, семінари; надає консультації.

Але все це поки не дає підвищити частку біоенергетики в енергетичному балансі України до середнього рівня ЄС: у 2017 р. в Україні – 3,7%, в ЄС – 11%. Ми шукаємо тебе, щоб через віральний контент в стилі «просто про складне» донести переваги біоенергетики до людей та компаній, і мотивувати їх приєднатися до нашої спільноти.

Дата та час: 30 жовтня 2019 р., 13:00 – 15:00
Місце: м. Київ, МВЦ: Броварський проспект, 15 (біля метро Лівобережна) 

Запрошуємо на індивідуальні консультації та нетворкінг з біоенергетики з фокусом на енергетичне використання агробіомаси.

Метчмейкінг відбудеться в рамках форуму AgroEnergyDAY 2019 у конференц залі №1 (2-й поверх) з 13:00 до 14:00 та на Об'єднаному стенді БАУ з 14:00 до 15:00.

СЕРЕД УЧАСНИКІВ МЕТЧМЕЙКІНГ СЕКЦІЇ

Спікери та учасники форуму біоенергетичних технологій та альтернативної енергетики в агробізнесі AgroEnergyDAY 2019, експерти Біоенергетичної асоціації України та інші фахівці з питань біоенергетики.

ОРГАНІЗАТОР

Захід проводиться в рамках виконання проекту AgroBioHeat - "Сприяння впровадженню систем опалення на агробіомасі в сільських регіонах Європи", що фінансується програмою ЄС Горизонт 2020.
Організатор: Біоенергетична Асоціація України