5 грудня відбулася пресконференція, під час якої провідні експерти у сфері біоенергетики висловили свої думки щодо цього питання.

Система аукціонів – це державна система підтримки відновлюваних джерел енергії, запроваджена у 2019 році. На аукціоні проєкти ВДЕ отримують тариф на електричну енергію від держави на 20 років. Це означає, що держава зобов’язується купувати електричну енергію в обсязі (Вт) і ціні (євроцентів/кВт•год), яка визначена на аукціоні, протягом 20 років після аукціону.

Інтерв’ю провідних європейських експертів про екологічні та соціально-економічні переваги використання агробіомаси. Корисний кейс для представників влади, бізнесу, науковців та фахівців у сфері біоенергетики.

Агробіомаса це ключ для досягнення українських цілей з декарбонізації. Брошура з фактами про агробіомасу від Bioenergy Europe.

 

Наприкінці листопада встановлена потужність українських біогазових комплексів виросла ще на 3 МВт. 

28 листопада перша черга біогазового комплексу “Юзефо-Миколаївської біогазової компанії” розпочала роботу у с. Михайлин у Вінницькій області.

Інтерв’ю провідних європейських експертів про екологічні та соціально-економічні переваги використання агробіомаси. Корисний кейс для представників влади, бізнесу, науковців та фахівців у сфері біоенергетики.

Агробіомаса це ключ для досягнення українських цілей з декарбонізації. Брошура з фактами про агробіомасу від Bioenergy Europe.

Відео підготовлено Європейською біоенергетичною асоціацією Bioenergy Europe за підтримки проєкту Agrobioheat програми Європейського Союзу Horizon2020.

UABIO виконує проєкт Agrobioheat в Україні та до січня 2020 року шукає проєкти з енергетичного використання агробіомаси для надання консультаційної допомоги. Читати більше та подати заявку.

Тепло, електроенергія, транспорт – жоден із цих секторів у Векше більше не асоціюється із забрудненням навколишнього середовища. Векше – місто із населенням близько 90 тисяч та площею близько 35 квадратних км – приблизно як місто Умань.

18 листопада 2019 року в готелі Прем'єр Палац у Києві відбулося офіційне відкриття програми ЄБРР та GEF «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці». Проєкт стартував у 4-му кварталі 2019 року і триватиме 48 місяців. У презентації та обговоренні Програми взяли участь близько 100 фахівців серед яких представники агрокомпаній, асоціацій,  законодавчої та виконавчої влади, громадських організацій, бізнесу в енергетиці та науковці. 

Раніше ВІДХОДИ – тепер ПАЛИВО

Ділимося досвідом Швеції, де гілки та рештки з верхівок дерев перероблюють в енергію. Головне – без шкоди для природної екосистеми і з максимальним використанням енергетичного потенціалу лісів.

  • Ліс проріджують, а не знищують.
  • Золу, яка залишається після спалювання повертають на місце вирубування, щоб повернути ґрунту усі поживні речовини.
  • Мешканці лісу не втрачають своїх домівок.

➡️ Вмикайте в налаштуваннях українські субтитри

 

ЗАБРУДНЕННЯ навколишнього середовища - НАЙБІЛЬША ЗАГРОЗА майбутнім поколінням. 57% українців вважають саме так.

Про це свідчать результати дослідження «Чи готові українці до змін клімату?» Київського міжнародного економічного форуму за даними 2014-2019 років. Загалом в опитуванні взяли участь 1200 респондентів.

Навіть війни і конфлікти вже є менш серйозною проблемою для суспільства, ніж кризова екологічна ситуація. Тенденція зростання уваги до проблем зміни клімату характерна для всього світу.

UABIO продовжує лобіювати звільнення установок, що спалюють біомасу, від сплати податку на викиди CO2. 

У червні 2019 року ми вже надсилали лист до прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б., Міністра екології та природних ресурсів України Семерака О. М. та інших з проханням звільнити суб’єкти господарювання, що спалюють біомасу на стаціонарних джерелах забруднення, від сплати податку на викиди двоокису вуглецю. Деталі тут.

На наше звернення у серпні 2019 року ми отримали позитивну відповідь про підтримку від Мінприроди (див Додаток 1).

Ми продовжуємо лобіювати розвиток біоенергетики в Україні й тому, у листопаді 2019 року, звернутись до народних депутатів України з Проєктом Закону щодо звільнення установок, що спалюють біомасу, від сплати податку на викиди CO2 та обґрунтуванням такої зміни.

Повний текст листа UABIO до народних депутатів України з Проєктом Закону щодо звільнення установок, що спалюють біомасу, від сплати податку на викиди CO2

Запрошуємо Вас взяти участь в онлайн-опитуванні проєкту REGATRACE, партнером якого є Біоенергетична асоціація. Це займе менше 10 хвилин Вашого часу.

Що таке проєкт REGATRACE?

REGATRACE - це інноваційний проєкт, який фінансується Європейською Комісією в рамках програми досліджень та інновацій Горизонт 2020.

Мета REGATRACE: створити ефективну торговельну систему, засновану на виробництві та торгівлі біометаном/відновлюваними газами відповідно до системи гарантій Guarantees of Origin (GoO). Ця мета буде досягнута завдяки таким фундаментальним крокам:

  • Створення європейської системи GoO для біометану/відновлюваних газів;
  • Створення національних органів, які видають сертифікати GoO та інтеграція систем GoO від різних технологій відновлюваного газу з електричними та водневими системами GoO;
  • Запровадження комплексної оцінки та стратегії мобілізації сировини та технологічної синергії;
  • Підтримки розвитку ринку біометану;
  • Поширення результатів проєкту за межами країн, де вони реалізовувалися.