У даному звіті європейської асоціації Bioenergy Europe представлена інформація щодо розвитку сектору електроенергетики та відновлюваної електроенергетики в Європі. Окремий розділ звіту присвячений виробництву електричної енергії з біомаси та біопалив. Частка електроенергії з біомаси у валовому виробництві електроенергії в ЄС-28 складає 5,6% (15 929 тис тне, 2017 р.), займаючи 3-е місце серед всіх ВДЕ після Гідро та Вітру.

Найбільше електроенергії з біомаси виробляється в Німеччині (4379 тис тне), Великобританії (2 740 тис тне), Італії (1 666 тис тне), Швеції (1 038 тис тне) та Фінляндії (1 020 тис тне).

До лідерів за встановленими потужностями (більше 1000 МВт) належать: Німеччина (10 007 МВт), Великобританія (6 053 МВт), Швеція (5 389 МВт), Італія (3 859 МВт), Франція (2 075 МВт), Данія (2 004 МВт), Фінляндія (1 966 МВт), Австрія (1 560 МВт), Іспанія (1 144 МВТ), Нідерланди (1 122 МВт) та Бельгія (1 036 МВт). Майже наблизились до лідерів за встановленими потужностями такі країни як Польща (993 МВт) та Чехія (829 МВт). 

Довідково: В Україні станом на 2018 рік загальна встановлена потужність об'єктів, що виробляють електричну енергію з біомаси складала близько 100 МВт (59,1 МВт ТЕС/ТЕЦ на біомасі, 22,6 МВт БГУ, 16,7МВт біогаз зі звалищ ТПВ; Джерело: презентація Голови Правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи на RENPOWER Ukraine 2019).

Читати далі

dentons-guide-2019Дослідження підготовлено Агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks в рамках транскордонного Проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства», що співфінансується Європейським Союзом за Програмою співпраці EaTPC, для північних областей України: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська та Чернігівська області. 

В рамках дослідження:
- розглянуто потенціал незадіяних, малопродуктивних та деградованих земель, що можуть бути використані для вирощування багаторічних енергетичних культур;
- опитано учасників ринку щодо основних проблем та викликів;
- представлено успішні практики виробництва твердого біопалива (пелет), генерації тепла та електроенергії з біомаси, а також наявні агроенергетичні компанії, що вирощують енергетичні культури.

За результатами проведеного дослідження автори підготували рекомендації щодо вирішення вузьких місць на ринку біомаси та представили потенційні шляхи співпраці з учасниками ринку біоенергетики.

Завантажуйте аналітичне дослідження «Використання біомаси енергетичних культур у північних областях України»

Автори: Володимир Воробей, Ярослав Мелех, Назарій Гудз
Львів, 2018 

dentons-guide-2019Дослідження підготовлено Агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks в рамках транскордонного Проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства», що співфінансується Європейським Союзом за Програмою співпраці EaTPC, для північних областей України: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська та Чернігівська області. 

В рамках дослідження:
- зібрано і проаналізувано дані про обсяги лісової біомаси, доступної для енергетичних потреб;
- опитано учасників ринку щодо основних проблем та викликів;
- представлено успішні практики виробництва твердого біопалива (пелет), генерації тепла та електроенергії з біомаси.

За результатами проведеного дослідження автори підготували рекомендації щодо вирішення вузьких місць на ринку біомаси та представили потенційні шляхи співпраці з учасниками ринку біоенергетики.

Завантажуйте аналітичне дослідження «Вивчення використання лісової біомаси у північних областях України»

Автори: Володимир Воробей, Ярослав Мелех, Назарій Гудз
Львів, 2018 

dentons-guide-2019За десять років після того, як Європейський Союз пообіцяв виробляти 20 відсотків своєї енергії з джерел відновлюваної енергії до 2020 року, було досягнуто великого прогресу в напрямку цієї мети. Тепер виникає нова ціль: в 2018 році ЄС пообіцяли досягнути вироблення 32 відсотків своєї енергії з джерел відновлюваної енергії до 2030 року.

Останнє видання довідника “Інвестування у проекти з відновлюваної енергії в Європі” досліджує галузь на роздоріжжі. У деяких країнах, принаймні щодо деяких технологій, впровадження нових проектів уповільнилося або зупинилося взагалі — зазвичай через скорочення державної фінансової підтримки або інші регуляторні обмеження. У світі існує потужна система розвитку, і значні проекти зіштовхуються з труднощами під час пошуку відповідного фінансування, але в довгостроковій перспективі виникають питання стосовно системного впливу великого обсягу відновлюваної енергії та його наслідків для ринку електроенергії, які починають системно розглядатися лише зараз.

Інформація про Україну (англійською) знаходиться на с. 44. Цитата:

Загалом, у 2018 році інвестиційний клімат для проектів з ВДЕ в Україні покращився, внаслідок загального пом'якшення валютних обмежень, стабілізації місцевої валюти, державної політики щодо дерегуляції бізнесу та значного поліпшення ситуації з фінансуванням місцевих та іноземних фінансових установ, таких як: ЄБРР, НЕФКО та ЧБТР.

Завантажуйте нове видання 2019 року довідника «Інвестування у джерела відновлювальної енергії в Європі», для того, щоб дізнатися унікальну інформацію стосовно поточних перспектив для проектів в сфері відновлювальної енергетики в 20 юрисдикціях в Європі та Центральній Азії

Читати далі

bioenergy-europe-2018-statistical-reportСтатистичний звіт від Bioenergy Europe (виходить з 2007 року) – це глибокий огляд сектору біоенергетики у країнах ЄС-28.
Звіт містить унікальні дані про динаміку європейського ринку біоенергетики, які допомагають політикам, інвесторам та всім спеціалістам сектору біоенергетики краще оцінювати стан біоенергетики в Європі.

У Статистичному звіті 2018 року:

  • загальний огляд енергетичної системи ЄС;
  • про поточний стан тепло- та електрогенерацій в секторі біоенергетики;
  • про обсяги та логістику сировини
  • багато іншого - включаючи цілий розділ, присвячений статистиці по пелетам.

>>Завантажити Статистичний звіт 2018 від Bioenergy Europe можна на сайті Bioenergy Europe.

Нагадаємо, що UABio вже 2 роки є повноправним членом Європейської біоенергетичної асоціації Bioenergy Europe (раніше відома як AEBIOM).

Детальніше про зміну ім'я AEBIOM на "Bioenergy Europe" читайте тут.

iea wood pellet study 2017Міжнародне Енергетичне Агентство (МЕА) опублікувало оновлений звіт про тенденції ринку та торгівлю деревними гранулами в світі. З 2011 року світовий ринок деревних гранул (пеллет) збільшується щороку в середньому на 14%. Дослідження охоплює питання виробництва, торгівлі та споживання пеллет, а також цін на гранули сьогодні та в майбутньому в різних країнах та в усьому світі.

Завантажити Global wood pellet industry and trade study 2017 з сайту МЕА або за прямим посиланням

b4b buklet 3Брошура "Використання біомаси в котельнях централізованого теплопостачання" була підготовлена в рамках виконання проекту Bioenergy for Business, і містить основні технічні правила щодо вибору палива, організації складу біомаси, вибору котла, системи подачі палива, очищення димових газів і золовидалення, інформацію про систему управління якістю і безпекою. Також наведені приклади успішних проектів по використанню біомаси в системах централізованого теплопостачання.

agricultural-crop-residues-and-biomass-from-forestry

Існує величезний потенціал для підвищення виходу решток сільськогосподарських культур і біомаси з лісового господарства в країнах Європейського Союзу, Україні, Росії та Білорусії. У дослідженні для Європейської комісії, Науково-технічний центр "Біомаса" в якості регіонального експерта у складі дослідницької групи розглянув реалістичний і технічно-сталий потенціал біомаси для України, Росії і Білорусі. Дослідницька група розробила і оцінила стратегії найкращих практик для підвищення виходу решток з точки зору доцільності їх застосування в ЄС, Україні, Росії і Білорусії.

Читати далі

Друга брошура проекту Bioenergy4Business "Постачання твердих біопалив для котельних середньої потужності" вже доступна на сайті проекту B4B.

Брошура містить:

  • - Основні технічні правила для створення систем постачання палива, ланцюжків поставок і складських приміщень;
  • - Приклади логістичних систем доставки палива та рекомендацій щодо змісту контрактів на постачання палива;
  • - Представлення успішних проектів з ключовими характеристиками і фотографіями.

Завантажити Брошуру #2 проекту Bioenergy4Business "Постачання твердих біопалив для котелень середньої потужності"

Міжнародна фінансова корпорація (IFC, Група Світового банку) радо поділилась з Біоенергетичною асоціацією України результатами опитування учасників ринку «Умови для розвитку проектів виробництва енергії з біомаси в Україні».

Опитування проводилося серед більш ніж двохсот українських компаній: виробників пелет, агропромислових компаній (агрохолдингів) та теплокомуненерго. Звіт буде корисним політикам для розробки заходів з підтримки ринку біомаси, учасникам ринку для кращого розуміння потенціалу розвитку ринку та фінансовим організаціям для надання найбільш прийнятних фінансових інструментів.

Результати опитування доповнені деякими рекомендаціями технічних та фінансових експертів, які мають великий досвід у цій сфері в Європі та світі, серед яких Голова Правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Сподіваємося, що цей звіт буде корисним для Вас та сприятиме подальшому розвиткові ринку біомаси в Україні.

Завантажити Звіт «Умови для розвитку проектів виробництва енергії з біомаси в Україні» (українською)
Завантажити Звіт «Умови для розвитку проектів виробництва енергії з біомаси в Україні» (англійською)