фото AgroPolit.com

Огляд сектору біоенергетики України з коментарями і роз'ясненнями від голови правління Біоенергетичної асоціації України – Георгія Гелетухи – читайте в інтерв'ю для проекту "Енергореформа" за посиланням нижче.

В інтерв'ю Ви зможете знайти більше інформації про:
- найбільші проекти біогазових установок в Україні
- використання відходів рослинництва
- фінансування проектів з біоенергетики
- маневреність біоелектростанцій
- зелені тарифи, аукціони та інше..

Цитата:
"Останні 7-8 років біоенергетична галузь України, за даними Держстату, зростає щорічно на 35%. У 2017 році біоенергетика замістила 3,8 млрд кубів газу, роком раніше - 3,5 млрд кубів. Для заміщення цієї кількості газу використовується близько 5 тис. МВт теплових потужностей на біомасі. Приблизно половина цих потужностей – у населення, яке встановило твердопаливні котли, інше – у промисловості."

Читайте повне інтерв'ю за посиланням нижче:

Георгій Гелетуха: в Україні слід розвивати біопаливні котельні та біогазові потужності (інтерв'ю), ел. видання Reform.energy, 22 січня, 2019 р.

фото AgroPolit.com

В інтерв'ю обговорюються такі питання:

- загальний стан українського ринку ВДЕ;
- законопроект, який дозволить запустити біржу біопалив вже в 2019 році;
- частка біопалива аграрного походження у майбутній біржі;
- монополісти в енергетиці;
- ключові проблеми галузі біоенергетики;
- законопроект про зниження "зеленого тарифу";
- оцінки ринку біомаси в Україні: енергетичні культури.

Цитата зі статті:
"Аграріям, які захочуть продати солому у вигляді тюків, вже не потрібно буде шукати покупців деінде. Вони зможуть зайти на біржу і вибрати собі контракт, який задовольнить їхні запити".

Читайте повну статтю за посиланням нижче:

Георгій Гелетуха: Українська біржа біопалива та біомаси на 70% буде зосереджена на сировині аграрного походження, Ел. видання AgroPolit.com, 24 грудня, 2018 р.

інтерв'ю Георгія ГелетухиГолова Правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха під час Інформаційного дня "Вирощування біоенергетичної сировини – додатковий дохід для аграріїв" дав інтерв'ю електронному медіа-ресурсу iPress.ua, в якому розповів:

  • про потенціал біоенергетики в Україні;
  • які зміни в законодавчому полі стались за останні роки і чи сприяють вони розвитку відновлюваної енергетики;
  • чи буде створений механізм ринкової закупівлі біопалива;
  • чи може звичайний українець розвивати біоенергетику України;
  • яка ситуація з іноземними інвестиціями у відновлювану енргетику;
  • хто найбільше використовує біоенергетику: промисловість чи населення;
  • який прогноз розвитку біоенергетики в Україні.

Повне інтерв'ю Георгія Гелетухи читайте на iPress.ua

Основні перепони в секторі біоенергетики України озвучив для видання Екологія підприємства Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха. Перший пункт переліку, а саме недосконале тарифоутворення на теплову енергію з біомаси (собівартість + 6 %), отримав вирішення у березні 2017 року, коли Верховна Рада України прийняла ЗП№ 4334, відповідно до якого тариф на теплову енергію (ТЕ) з біомаси встановлюється за формулою: тариф на ТЕ з газу - 10%. Проте, залишаються невирішеними ще 5 проблем, конкретні рішення для вирішення яких і пропонує Біоенергетична асоціація України.

Докладніше читайте в публікації БАУ у жовтневому номері видання Екологія підприємства

geletukha interview agropolitcomГолова "Біоенергетичної асоціації України" дав інтерв'ю для Першого агро-політичного сайту України AgroPolit.com, в якому розповів про значний потенціал альтернативного природному газу джерела енергії, яким володіє агросектор. Це потенціал біомаси, яка у вигляді с/г залишків наявна в аграрних компаній у великій кількості.

Повний текст інтерв'ю читайте на AgroPolit.com

geletukha interview agropolitcom

Голова "Біоенергетичної асоціації України" у своєму інтерв'ю для AgroPolit.com розповів про те, яким є сектор біоенергетики сьогодні, наскільки великий український потенціал, яка роль аграріїв та МінАПК, і як нам стати справжньою «кремнієвою долиною» світового біоенергетичного буму.

Повний текст інтерв'ю читайте на AgroPolit.com

trees along roads2 deadwoodДеревина традиційно широко застосовується в Україні для енергетичних потреб. Раніше це були дрова, які населення спалювали в пічках і побутових котлах. Останнім часом у співвітчизників з'явилася велика кількість зарубіжного та вітчизняного сучасного обладнання для деревної тріски, гранул, брикетів. Попит на деревну біомасу як паливо збільшується, а її технічний потенціал досить обмежений - близько 2 мільйонів тонн умовного палива на рік (у.п. / рік).

За даними Держстату України, обсяги заготівлі ліквідної деревини, а відповідно і обсяги відходів лісозаготівлі, в тому числі дров, в країні можна назвати, скоріше, стабільними, ніж постійно зростаючими. Всі держлісгоспи мають так звану «розрахункову лісосіку», затверджену на роки вперед. Для її збільшення необхідно отримати дозвіл в Державному агентстві лісових ресурсів та Міністерстві екології та природних ресурсів, що практично нереально. Тому актуальним залишається пошук додаткових джерел деревного палива. На думку Голови правління Біоенергетичних асоціації України Георгія Гелетухи, слід уважніше придивитися до полезахисних лісових смуг, лісонасаджень уздовж автомобільних доріг і залізниць, а також сухостою.

Коротке резюме за матеріалами Аналітичної записки БАУ №15 "Аналіз додаткових джерел деревного палива в Україні" зробила газета "Голос України".

Читайте повний текст статті на сайті "Голос України" - газети Верховної Ради України або тут.

Чому інвестиції в опалювання біомасою стали зараз привабливими і звідки в першу чергу чекати інвесторів, які додаткові можливості з'явились в секторі біоенергетики та що чекає галузь в майбутньому розповів у своєму інтерв'ю аграрному інформаційному агентству Agravery.com голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Читайте інтерв'ю повністю на Agravery.com

Відходи цукрової промисловості (жом цукрового буряка) привертають все більший інтерес в якості ресурсу для виробництва біогазу. Так в 2006 р на цукровому заводі європейської компанії AGRANA у м Капошвар (Угорщина) була побудована перша біогазова установка з використанням бурякового жому як основної сировини. Відтоді вже впроваджено ряд проектів (до 5) в різних країнах (Молдова, Польща, Словаччина). У поточному сезоні цукроваріння запущена перша подібна біогазова установка і в Україні (Глобинський цукровий завод, Полтавська обл., c. Глобине, компанія «Астарта-Київ»). Ще ряд власників українських цукрових заводів заявили про плани будівництва подібних установок.

Читати далі

До 2020 року Україна може вийти на значний рівень використання біомаси, яка може замінити 3,5 млрд кубометрів газу. Про це на прес-конференції сказав голова біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Як зазначив Г.Гелетуха, Україна має значні ресурси з аграрної біомаси та сільгоспвідходів, зокрема, аграрних стебел, лушпиння насіння і т.д.

“Якщо це все порахувати, яку частину можна взяти для виробництва енергії без шкоди для навколишнього середовища і не використовувану іншими секторами, то середня цифра, яку називають, 25-30 млн тонн умовного палива на рік, при тому, що Україна в цілому споживає 90 млн тонн умовного палива. Тому біомаса в потенціалі може скласти 18% споживання енергії в Україні”, – зазначив він.

Г.Гелетуха повідомив, що зараз Україна використовує тільки 1,7% від загальної кількості енергії біопалива порівняно з 14% в європейських країнах. Переважно біопаливо використовується в лісовій та деревообробній промисловості, в масложировій промисловості і в приватному секторі.

“Якщо це перерахувати на газ, то це 1,6 млрд кубометрів газу на рік. Ми б економили, якби використовували біомасу. За стратегією нашої асоціації, ми повинні увійти на заміщення 3,5 млрд кубометрів до 2020 року і 7,5 млрд – до 2030 року, при тому, що в 2030 році біомаса повинна становити 10% від загального споживання в Україні”, – повідомив Г.Гелетуха.

Він зазначив, що дані за 2020 рік були сприйняті урядом і закладені в проект програми національного плану дій з енергетики.

Як повідомив голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн, зараз найбільш ефективне заміщення природного газу в бюджетній сфері, оскільки в цілому в цій сфері на рік споживають 1 млрд кубометрів газу. На сьогодні в п’яти областях України успішно розвиваються пілотні проекти із заміщення.

Однак, як зазначив Г.Гелетуха, ефективне заміщення біомаси природного газу поки неможливе, оскільки природний газ є “найдешевшим паливом через державну політику і виробники альтернативної енергетики не можуть конкурувати з ціною на газ, і держава поки не стимулює і не субсидіює виробництво біомаси”.

За матеріалами порталу "Finance.UA".